معرفی دوره های آموزش غواصی

ورود شما به دنیای زیر آب بسیار آسان تر از آن چیزی هست که شما فکر میکنید.دنیای زیر آب دنیای شگفت انگیزی است که هر شخصی آرزوی حضور در این دنیای بینظیررا دارد. غواصی کردن آموختن مهارت هایی است برای حضور در این دنیای شگفت انگیز. همیشه غواص ها از اینکه به دیگران اعلام میکنند که غواص هستند احساس غرور میکنند دلیل این مسئله تعداد محدود آدمهایی هست که غواصی را تجربه میکنند!

تجربه نشان میدهد که علت شرکت نکردن افراد در دوره های آموزشی ترس از دنیای زیر آب نیست. آنها بسیار مشتاق اند وارد دنیای زیر آب شوند ولی این کار را در ذهن خود بسیار دست نیافتنی کرده اند. در حالی که در همین ایران شما براحتی میتوانید کلوپ های آموزش غواصی را بیابید و مطمئن باشید با یک مربی معتبر و مجرب غواصی را فرا بگیرید.

آموزش غواصی تفریحی :

این کوتاه ترین مسیر برای ورود شما به دنیای زیر آب است. شما با مختصری آموزش غواصی وارد دنیای زیر آب در قسمت کم عمق اقیانوس میشوید. این نوع غواصی در ایران مختص گردشگرانی است که وارد جزایر جنوبی ایران مثل کیش و قشم میشوند.شما با نیم ساعت آموزش تئوری در کنار مربی غواصی وارد دنیای زیر آب میشوید. البته که قبل از ورود به دنیای زیر آب مهارت هایی که فرا گرفتید را در سطح آب تمرین میکنید.

معرفی بهترین کلوپ غواصی کیش

این مدل از آموزش در ایران بسیار پرطرفدار است و کسانی که برای سفرهای کوتاه چند روزه به جزیذه کیش سفر میکنند عمدتا زمانی را صرف غواصی در کلوپ های غواصی کیش میکنند. در این بین کلوپ غواصی مارینا کیش با ارائه متمایز ترین و با کیفیت ترین خدمات بهترین کلوپ غواصی ایران میباشد که موفق به کسب گواهینامه 5 ستاره بهترین کلوپ جزیره کیش نیز شده است.

پرسنل و مربیان غواصی بسیار با تجربه و حرفه  ای در کنار اموزش با جدیدترین متد اموزشی و داشتن تجهیزات بروز،اسکله اختصاصی و شناورهای بسیار بزرگ و جدید هم برای بانوان و هم برای اقایان سبب شده خدمات و آموزش های غواصی در این کلوپ از سایر کلوپ ها متفاوت باشد. پس اگر در جزیره کیش هستید یا قصد دارید برای سفر به این گوشه زیبای خلیج فارس سفر کنید حتما دنیا زیر آب را با کلوپ غواصی مارینا کیش تجربه کنید.

مراحل دوره آموزش غواصی تفریحی:

 • آموزش تئوری

در اولین مرحله از غواصی ، اصول اساسی غواصی را یاد خواهید گرفت مانند هنگام برنامه ریزی غواصی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم. نحوه انتخاب تجهیزات غواصی برای شما است. سیگنال های زیر آب و سایر مهارت های غواصی.این اطلاعات ارزشمند را با خواندن کتابی که(کتاب مورد تایید فدراسیون نجات غریق و غواصی) درطول دوره در اختیارتان قرار میگیرد کامل تر میکنید و در پایان هر فصل ، به سؤالات مربوط به مطالب پاسخ می دهید تا از درک آن اطمینان حاصل کنید. در طول راه ، بامربی خود در ارتباط با نکاتی که درک نکردید گفتگو خواهید کرد .مدت کلاس هایشما 6 ساعت است و در پایان دوره ، امتحان نهایی را خواهیمداشت که به شما اطمینان می دهد دانش کاملی در مورد اصول غواصی کسب کرده اید.همچنین فیلم هایی را مشاهده خواهید کرد که مهارت های غواصی را که در یک استخر به شما آموزشمی دهد. علاوه بر فیلم ، مربی شما هر مهارت را برای شما انجام خواهد داد و از شما تکرار آن را خواهد داشت

 

 • غواصی در استخر

غواصی را آغاز میکنید همان چیزی که انتظارش را میکشید. شما ابتدا مهارت های اصلی غواصی را در استخریا آبهای محصور آموزش میبینید – شرایط استخر یا آبهای محصور به شما کمک میکند که کاربرد تجهیزاتغواصی را فرا بگیرید و بعد از تمرین مهارت های غواصی شما آماده کشف دنیای شگفت انگیز زیر آب خواهیدبود .برخی از مهارتهای اساسی که شما یاد می گیرید عبارتند از:

-تجهیزات غواصی خود را ببندید و آماده کنید.

-چگونه ماسک خود را پاکسازی کنید.

-روش های ورود و خروج از آب.

-اشتراک هوای تنفسی

-جهت یابی زیر آب

 

 • روشهای ایمنی

تا زمان فراگیری این مهارت ها تمرین شما با مربی ادامه خواهد یافت . هنگامی که شما آماده شدید ،زمان آن فرا رسیده است که ماجراجویی زیر آب شما در یک سایت غواصی در دریا آغاز شود.

 • غواصی در دریا

پس از غواصی دراستخر، شما به دریا می روید ، جایی که شما و مربی شما معمولاً طی دو روز چهارغواصیانجام میدهید . در این غواصی ها شما می توانید دنیای زیر آب را کشف کنید. شما می توانید ضمن لذت بردن ازدنیای زیر آب ، مهارتهایی را که در آب محدود یاد گرفته اید را تمرین کنید.در واقع شما مهارت این رو کسب میکنید که تا عوق 20 متری را غواصی کنید.اکثر دانشجویان غواصی آموزشهایخود را بخاطر زیبایی های خیره کننده جزیره زیبای کیش در این جزیره میگذرانند اما شما میتوانید این غواصیها را نزدیک به محل سکونت خود تکمیل کنید ، اما بهترین گزینه غواصی در مکانهایی است که با کیفیت بالایآب و زندگی خیره کننده زیر آب تعطیلات شما را شگفت انگیز میکند.

 

آموزش غواصی ورزشی :

 • در گروه غواصی را به صورت تخصصی آموزش میبینید

 • تا توانایی این را پیدا بکنید در قسمت های عمیق 

 • اقیانوس نیز غواصی کنید.در پایان این مهارت ها شما مدرک بین المللی

 • دریافت خواهید کرد و در تمام نقاط دنیا شما رو به عنوان غواص آموزش دیده

 • میشناسند و میتوانید از سایت های زیبای غواصی در نقاط مختلف دنیا بازدید کنید.

آموزش غواصی تکنیکال :

غواصی تکنیکال برای افرادی طراحی شده که میخواهند از محدودیت های غواصی ورزشی فراتر بروند. در غواصی تکنیکال شما بسیار تخصصی مهارت های غواصی در اعماق اقیانوس را فرامیگیرید شما یاد میگیرید که چگونه فراتر از محدودیت های غواصی ورزشی غواصی کنید و ایمن به سطح برگردید. این شاخه از آموزشهای غواصی مخصوص افرادیست که قصد دارند شغلی مرتبط با غواصی داشته باشند مانند جوشکاری زیر آب یا غواصی های اکتشافی و…. این سبک از غواصی به مهارت و تجربه بسیار بالایی نیاز دارد اما با پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی مرتبط میتوانید از پس آن بر بیایید.

 • آموزش غواصی تخصصی:

  بعد از اینکه شما وارد دنیای زیر آب میشوید علایق خود را در غواصی کشف میکنید.

  اگهر علاقه مند به غواصی در کشتی های غرق شده هستید میتوانید در دوره های تخصصی غواصی در کشتی های غرق شده شرکت کنید.اگه غواصی کردن در غار برای شما لذت بخش وشگفت انگیز است میتوانید با شرکت در دوره های تخصصی یک غواص متخصص غار شوید. این سبک از غواصی برای تخصص های مختلف دوره های آموزشی متفاوت نیز دارد.

  برای تجربه یک بار غواصی کافیست  دو ساعت وقت بگذارید. در این سفر یک روزه شما تجربه غواصی در قسمت کم عمق اقیانوس را پیدا میکنید. این مدل غواصی کردن تحت کنترل مربی غواصی صورت میگیره و مربی لحظه ای از شما جدا نمیشود.

  برای گذراندن دوره آموزش مقدماتی غواصی شما باید چهار روز زمان بگذارید در هر رو شما دو غواصی در دریا را تجربه میکنید که دو ساعت زمان میبرد و هر روز دو ساعت نیز کلاس تئوری خواهید داشت. بعد از گذراندن این دوره شما مهارت غواصی تا عمق 20 متر را کسب خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظرات در وب سایت منعکس کننده دیدگاه نویسندگان آنها است، و نه لزوما دیدگاه های پورتال وب سایت کتابفروشی. درخواست شده است که از توهین ها، سوگند و بیان عرفانی خودداری شود. ما حق حذف هر گونه نظر بدون توضیحات اطلاع رسانی.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *